آلبوم فروغ

علیرضا قربانی / سامان صمیمی

Alireza_Ghorbani_Forough_8
علیرضا قربانی
۰۱ عاشقانه
علیرضا قربانی۰۱ عاشقانه
علیرضا قربانی
۰۲ میخانه درافتاده
علیرضا قربانی۰۲ میخانه درافتاده
علیرضا قربانی
۰۳ مستانه می گذری
علیرضا قربانی۰۳ مستانه می گذری
علیرضا قربانی
۰۴ اشک
علیرضا قربانی۰۴ اشک
علیرضا قربانی
۰۵ شهره شهر
علیرضا قربانی۰۵ شهره شهر
علیرضا قربانی
۰۶ خرقه رقصان
علیرضا قربانی۰۶ خرقه رقصان
علیرضا قربانی
۰۷ جام صبوحی
علیرضا قربانی۰۷ جام صبوحی
علیرضا قربانی
۰۸ سجده عقل
علیرضا قربانی۰۸ سجده عقل
علیرضا قربانی
۰۹ تا بیکران
علیرضا قربانی۰۹ تا بیکران
علیرضا قربانی
۱۰ فروغ
علیرضا قربانی۱۰ فروغ

فروغ

ناشر: آهنگ اشتیاق

«علیرضا قربانی» از هنرمندان شایسته و شناخته شده موسیقی و آواز ایرانی است که کنسرت‌هایش همواره مورد استقبال مخاطبان واقع شده است. او که پیش از این آلبوم موفق «دخت پری‌وار» را ارائه داده بود حالا تازه‌ترین آلبومش به نام «فروغ» را منتشر می‌کند. نام این آلبوم برگرفته از قطعه‌ای به همین نام با شعری از فروغ فرخزاد است که موزیک‌ویدیواش پیش از این منتشر شد و مورد توجه قرار گرفت. این اثر شامل ده قطعه است با سروده هایی از شاعران معاصر و کهن. سامان صمیمی آهنگسازی این اثر را به عهده داشته است. از نوازندگان می‌توان به بهنام ابوالقاسم، پدرام فریوسفی، میثم مروستی و رضا فرهادی اشاره کرد.

+ اطلاعات بیشتر

اثری از: علیرضا قربانی و سامان صمیمی
آهنگساز: سامان صمیمی
نوازندگان: میلاد محمدی، بهتاش ابوالقاسم، رضا فرهادی، آتنا اشتیاقی، پانیذ فریوسفی، محسن عبادی، نیلوفر محبی، میثم مروستی، سامان صمیمی، درشن آنند، زکریا یوسفی و بهنام ابوالقاسم
ترانه سرایان: علیرضا کلیایی، مولانا، مسعود کلانتری و فروغ فرخزاد
خواننده: علیرضا قربانی

مجوز ارشاد: ۹۵-۲۹
کد کتابخانه ملی: ۱۸۱۳۷و
سبک: کلاسیک ایرانی، تلفیقی
خرداد ۱۳۹۶

یادداشت آلبوم

«علیرضا قربانی» متولد سال ۱۳۵۱ در تهران است. علاقه‎ی وی به فراگیری قرائت قرآن در کودکی، او را بر آن داشت تا نزد استادان بزرگی، به تحصیل این هنر بپردازد. وی از سال ۶۳ به طور جدی به فراگیری ردیف آوازی، تلفیق شعر و موسیقی و زیبایی شناسی در آواز ایران پرداخت. آشنایی و معاشرت با استادانی چون روانشاد «علی تجویدی» و «فرهاد فخرالدینی» دریچه‎های جدیدی از دنیای موسیقی ایران را به رویش گشود. برگزاری کنسرت‎های موفق و پربیننده در داخل و خارج از کشور و دریافت جوایز بسیار، نام او را در ردیف یکی از بهترین خوانندگان موسیقی اصیل ایرانی جای داده است. همه ما صدای گرم ایشان را در تیتراژ بسیاری از سریال های تلوزیونی از قبیل «کیف انگلیسی»، «شب دهم»، «روشن‌تر از خاموشی»، «مدار صفر درجه» و «وضعیت سفید» شنیده‎ایم.