sv5
sv6
sv2
sv1
sv3
sv4
  • خانه
  • / خدمات ما

خدمات سیمرغ

چرا سیمرغ را انتخاب کنیم؟

ما اعتقاد داریم موسیقی یک صنعت است. کالبدشناسی، رفتارشناسی و عوامل اجتماعی دیگر یک ارتباط قوی و مستقیم بین تولیدات در موسیقی و مخاطبان یک جامعه ایجاد نموده است. حجم تراکنش مالی با احتساب در نظر گرفتن رعایت حقوق کپی رایت در خارج از ایران ده ها میلیارد دلار است. بخاطر همین موضوع ما موسیقی را یک صنعت می دانیم که همانند دیگر صنایع از تولید آغاز شده و با سهیم شدن افراد یک گردش مالی دو سویه ایجاد می شود.

ما از صفر در این حوزه فعالیت کردیم. از قدم های کوچک به بزرگ. با تجربه حضور در بیش از ۵۰ آلبوم حرفه ای موسیقی، آگاهی از روند تولید، نشر و پخش و عوامل دیگر گرفته تا تجربه برگزاری بیش از ۲۰۰۰ کنسرت در ایران و خارج از ایران. در این سال ها با هنرمندان بزرگی در ایران و خارج از ایران همکاری کرده ایم. برای همین، حداقل می توانید به تجربه ما تکیه کنید. ما در کنار شما و همراهتان هستیم.

۰
حضور در بیش از ۵۰ آلبوم موسیقی
۰
حضور در بیش از ۲۰۰۰ اجرای کنسرت
۰
مدیریت برگزاری ۵ دوره جشنواره هنری
۰
همکاری با ۱۸۰ هنرمند داخلی و خارجی

خدمات موسیقی

خدمات ما در بخش موسیقی شامل تهیه، تولید، نشر و پخش، آثار صوتی و تصویری موسیقیایی
استعدادیابی و سرمایه گذاری، ضبط استودیو و صحنه، فعالیتهای مطالعاتی و کارگاهی
تولید ساز و تجهیزات جانبی، مشاوره هنری

برنامه ریزی

در ابتدای مسیر نیاز هست تا با شما در مورد اهداف و برنامه ریزی های شخصی گفتگو کنیم و سپس بر مبنای نیاز، آرزو و  سلایق شما یک برنامه ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را تهیه کنیم. این مهمترین بخش از روند تولید است. گام های پیش رو تا رسیدن به نتیجه نهایی از ابتدا بر مبنای جدول زمانبندی مشخص می شوند.

انتخاب دستیار

بعد از مشخص شدن مسیر نیاز هست تا یک دستیار برای شما انتخاب کنیم. مسئولیت دستیار ارتباط شما با تمامی افراد درگیر در پروژه است. مسئولیت هماهنگی و کلیه امور هنری شما بعهده دستیار می باشد. تنها از طریق دستیار از تمامی فعالیت ها، دستور کارها و ... مطلع می شوید. دستیار به نوعی نقش منشی شما در پروژه را دارد.

عوامل تولید

در این مرحله عوامل تولید را به شما معرفی می کنیم. بر اساس تجربه و مهارت و آشنایی بازار و طبق اصول اولیه برنامه ریزی بهترین عوامل تولید را برای شما انتخاب میکنیم. از عوامل اولیه شعر، آهنگساز، تنظیم کننده، میکس و مسترینگ تا طراحی و تولید محتوا و تبلیغات و غیره. ما در این مرحله از افراد متخصص در کلیه زمینه های مرتبط استفاده خواهیم کرد.

آماده سازی و تولید

بعد از انتخاب عوامل اصلی در تولید شروع به تهیه و تولید محتوا خواهیم کرد. بر اساس جدول زمانبندی دموهای اولیه از کارهای انتخاب و پس از تایید بصورت پلکانی وارد مرحله تولید نهایی می شوند. پیش تولید اثر از مهمترین بخش های این روند است. قبل از رسیدن به مراحل نهایی چندین دمو از آثار با تم های مختلف بصورت آزمونو خطا تولید می شوند.

ضبط و تولید نهایی

پس از آماده سازی دموها و گذراندن پیش تولید، از یک بدنه منتخب در رابطه با قطعات نظرسنجی صورت گرفته و در صورت بازخورد منفی نسبت به اصلاح اقدام خواهد شد. در صورت بازخورد مثبت قطعات برای ضبط استودیو آماده شده و موازی با آن برای اخذ مجوز از دفتر موسیقی وزارت ارشاد اقدامات لازم بعمل خواهد آمد. در انتهای این مرحله میکس و مسترینگ نهایی آلبوم انجام خواهد شد و مستر کار جهت انتشار آماده می شود.

محتوای تبلیغاتی

پروژه فوق از نظر تامین محتوای موسیقی تکمیل شد اما بدون درنظر گرفتن تبلیغات کار شما به خوبی دیده نمی شود. یک تیمهنری در این قسمت مسئولیت عکاسی، طراحی، تولید تیزر و ویدئوکلیپ را بعهده می گیرند و با الهام از محتویات اثر اقدام به تولید محتوا می نمایند. در این مرحله استایلیست تا کارگردان و تدوین گر از بهترین عوامل که تفکر هنرمندانه دارند استفاده خواهد شد. در نهایت کلیه محتوا برای تبلیغات در دسته بندی های مختلف آماده انتشار می شوند.

انتشار آلبوم

بعد از اخد مجوزهای انتشار طی یک مراسم با حضور خبرنگاران رسانه ها، اقدام به انتشار و پخش آلبوم خواهیم کرد. بصورت فیزیکی و دیجیتالی. همچنین رایت بین المللی اثر را نیز دریافت نموده و در پلتفرم های پخش آثار جهانی منتشر میکنیم. تمامی پلتفرم هایی که بر پایه مانیتایز عمل می کنند را در دست اقدام قرار می دهیم. همزمان روند بازخورد اثر در بین مخاطبان را از طریق یک موسسه بین المللی زیرنظر خواهیم گرفت. بصورت منظم عملکرد آلبوم در بازار و میزان فروش داخلی و خارجی توسط یک تیم مجزا بررسی و حسابرسی می شوند.

بازخورد و نتیجه

بعد از طی شدن تمام این مراحل، کار ما تمام نخواهد شد! بصورت دائم و از طریق موسسه های سنجش یابی و تحلیل داده، وضعیت بخش هنری، موسیقی، تصویری، تبلیغات و غیره مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. این اطلاعات به ما کمک خواهد کرد تا تولیدات آینده با درنظر گرفتن این رفتارسنجی و میزان رضایت و سلیقه های مخاطبان تهیه کنیم. همواره بخش مهمی از روند موفیت در این بازار شناسایی رفتار مخاطبان است.

خدمات هنری

خدمات ما در بخش هنری شامل، برگزاری جشنواره ها، مشاوره امور هنری، طراحی گرافیک
چاپ و بسته بندی، تهیه و تولید ویدئوکلیپ، طراحی وب سایت
طراحی و اجرای استودیو

مشاوره و اجرا

ما در بخش خدمات، مشاوره کلیه امور مربوط به طی کردن مسیر هنری را از طریق مشاورین که از برجسته ترین هنرمندان می باشند را در اختیارتان قرار خواهیم داد. باتوجه به نوع فعالیت و تقاضای شما مشاورین مربوطه را معرفی می نماییم. در تمامی امور حقوقی هنری نیز برای ارائه خدمات از بهترین وکلای حقوقی که در زمینه هنری خبره هستند استفاده میکنیم. علاوه بر این برای برنامه ریزی، مدیریت و اجرای همایش چه بعنوان مشاور، چه بعنوان برنامه ریز یا مجری در کنار شما هستیم.

طراحی گرافیک

در آتلیه طراحی گرافیک اولویت ما انجام امور مربوط به تولیدات در زمینه موسیقی است. طراحی، نطارت، چاپ و بسته بندی خدمات حرفه ای آتلیه تخصصی سیمرغ است. علاوه بر این پروژه های غیرمرتبط با اولویت ثانویه نیز در آتلیه ما انجام می شود. طراحی وب سایت نیز یکی از خدمات آتلیه گرافیک سیمرغ است.

تولیدات بصری

این بخش از خدمات اختصاص دارد به تهیه و تولید تیزر، ویدئو کلیپ، ساخت انیمیشن، موشن گرافیک و غیره. در این بخش از متخصصین در حوزه های مربوطه برای تولیدات اثر هنری استفاده می نماییم. علاوه بر انجام موضوعات فوق برای هنرمندان تحت قرارداد موسسه، درخواست پروژه نیز از خارج موسسه نیز در این بخش انجام می پذیرد.

طراحی و اجرا

یکی از موسسات زیرمجموعه سیمرغ آتلیه معماری دات لاین می باشد. این آتلیه که توسط مدیرعامل سیمرغ نیز اداره می شود کلیه خدمات معماری برای طراحی، نظارت، اجرا و ساخت سالن های کنسرت و استودیوهای تخصصی صدابرداری را در یک محیط مجزا بصورت پروژه ای انجام می دهد. علاوه بر این سیمرغ مجوز انجام این موضوع را نیز از اداره کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز دریافت نموده است.

خدمات کنسرت

خدمات ما در بخش کنسرت شامل، برنامه ریزی، مدیریت و اجرا، سامانه فروش اینترنتی بلیط، خدمات صدابرداری و نورپردازی
تامین تجهیزات تصویر، خدمات طراحی بصری، سرویس اجرا و پشتیبانی
طراحی و اجرای سالن کنسرت

برگزاری کنسرت

برنامه ریزی، مدیریت و اجرای کنسرت از تخصصی ترین خدمات سیمرغ می باشد. علاوه بر هنرمندان تحت قرارداد، جشنواره های هنری در شهرهای مختلف را برنامه ریزی و کنسرت های موسیقی را برگزار می نماییم. خدمات ما در این بخش شامل: سامانه فروش بلیت، نیروهای خدماتی، نیروهای تامین نظم و امنیت، چک بلیت، نیروهای فنی صدابرداری، نورپردازی و تصویربرداری، تامین استیج پرتابل، تجیزات زیرساختی و محیطی می باشد که مشروح آن را می توانید در سکشن های مقابل مشاهده نمایید.

سامانه فروش بلیت

بخش سامانه فروش اینترنتی بلیت با امکان انتخاب صندلی از دیگر خدمات سیمرغ می باشد. ما در حال تکمیل وب سایت و بروزرسانی خدمات می باشیم. از طریق صفحه اصلی سایت بزودی از این پروژه مطلع خواهید شد. قصد داریم در یک رویداد بزرگ این سامانه را راه اندازی نماییم.

تجهیزات فنی

برگزاری کنسرت بجز محل های ثابت و از قبل تعیین شده امکان دارد در محل های غیرقابل معین انجام پذیرد. ما در سریع ترین زمان ممکن تجهیزات مربوط به زیرساخت های محیطی، دیوارکشی، مسقف کردن سالن، چیدمان صندلی، تجهیزات نورپردازی، صدابرداری و تصیویربرداری و کلیه خدمات برگزاری حرفه ای را تامین می نماییم.

خدمات و پشتیبانی

یکی از قسمت هایی که معمولا در برگزاری یک برنامه فرهنگی و هنری رضایت مخاطب را جلب می کند خدمات مهمان نوازی است. ما نیروهای آموزش دیده ای داریم تا در از بدو ورود هنردوستان را راهنمایی نمایند. همچنین تامین نظم و امنیت را برقرار نموده و علاوه بر این به هنرمندان و تیم اجرا خدمات مناسب پذیرایی را ارائه نمایند.

خدمات مدیریتی

خدمات ما در بخش مدیریت شامل، مدیریت اجرا و برگزاری، مشاوره حقوقی، کپی رایت آثار، جذب حامی مالی
مدیریت گروه هنری، کارشناسی آثار توسط هنرمندان، مدیریت قراردادهای هنری

مشاوره حقوقی

یکی از بزرگترین مشکلات هنرمندان و یا موسسات فرهنگی هنری عدم آشنایی به حقوق خود و تنظیم قراردادهای استاندارد است. ما با ۳ وکیل حقوقی بین المللی آماده مشاوره در زمینه تنظیم قرارداهای هنری هستیم. با یک قرارداد استاندارد و با آشنایی از مفاهیم حقوقی می توانید از آثار مشکلات ناشی از اختلافات در آینده جلوگیری کنید.

رایت بین المللی

از آنجاییکه هنوز در ایران قانون حمایت از حقوق مولفین و مصنفین هنوز بصورت درست اجرا نمی شود و تقریبا درآمدزایی از حقوق معنوی و مادی آثار وجود ندارد ما از طریق گرفتن رایت بین المللی برای شما در بسترهای پخش موزیک درآمدزایی میکنیم و با رصد شبکه محتوا از نشر غیرقانونی آثار شما جلوگیری می کنیم تا به درآمد ارزی مناسبی از این طریق دست پیدا کنید.

مدیریت هنری

از مهمترین ویژگی ها قبل از تولید یک اثر هنری برای هنرمند، مدیریت هنری او است. شخصیت شناسی قدم اولیه است. ما با شناسایی نیازهای هنری شما بر روی گفتار، رفتار، روابط، ظاهر و نیازهای مرتبط با کاراکتر شخصیت هنری شما کار خواهیم کرد و با کارشناسان مربوطه جلسات مشاوره برگزار می کنیم. برای حضور در یک دنیای حرفه ای نیازمند مدیریت صحیح در تمامی پارامترهای آن هستید. این سرویس تنه برای هنرمندان تحت قرارداد موسسه و به شکل ویژه انجام می پذیرد.

جذب اسپانسر

موسسه سیمرغ افتخار دارد تا در طول فعالیت خود بعنوان موفق ترین موسسه هنری در جذب حامی مالی برای برنامه های هنری خود فعالیت داشته و با بزرگترین و معتبرترین برندهای جهانی همکاریی داشته است. Hisence، Montblanc، Arnold & Sont، Modern Elahieyeh شهر فرش، گراندیک و ... از نمونه برندهایی هستند که در کنسرت های ما بعنوان حامی مالی حضور داشته اند. ما با استفاده از روابط خود و در جهت ارتقاء یک برنامه تلاش برای جذب حامی مالی خواهیم کرد.