smgh-over-aboutus-header
  • خانه
  • / درباره ما

درباره سیمرغ

تاریخچه شکل گیری سیمرغ

موسسه سیمرغ فعالیت خود را از سال ۱۳۸۶ در حوزه فرهنگی هنری آغاز نمود. در ابتدای تاسیس و به جهت تحصیلات و تجربه اجرایی مدیرعامل، دپارتمان های طراحی گرافیک و فروش بلیت برنامه های فرهنگی هنری این موسسه دایر شد. بخاطر عملکرد، توسعه و نوآوری، نام این موسسه به سرعت در صدر مراکز فروش بلیت کنسرت ها قرار گرفت و بعنوان مرکز فروش ویژه در تبلیغات معرفی شد.

آتلیه طراحی گرافیک در پروژه های هنری موسیقی مختلف، با هنرمندان و گروه های بنام نظیر گروه شمس (سهراب و طهمورث پورناظری)، گروه آریان، بنیامین بهادری، گروه داتیس، سهیل تهرانی، احسان حق شناس، ایمان حضرتی، گروه کارو، سیامک خواهانی، علیرضا قربانی و ... همکاری داشت. تخصصا طراحی گرافیک، نظارت، اجرا و بسته بندی آثار موسیقی جهت نشر و پخش در همکاری با موسسه ترانه شرقی و دیگر موسسات فعال موسیقی انجام می گرفت. آن دسته از افرادی که در آن سال ها در کنسرت ها حضور داشتند خوب به یاد دارند که نحوه چاپ بلیت ها و درج اطلاعات بلیت، تماما بصورت چاپ افست و درج اطلاعات بوسیله مهر دستی انجام می گرفت.

سیمرغ که از بدو فعالیت ها در نقش همکاری، مشاور و مجری هنری با یکی از شرکت های بنام و پیشرو تهیه و تولید موسیقی (ترانه شرقی) همکاری داشت و مدیرعاملش در آن سال ها مدیر دپارتمان انفورماتیک این شرکت نیز بود تصمیم به پیاده سازی سیستمی و استفاده از بستر تکنولوژی بجای روش های سنتی در چاپ و ارائه بلیط به هنردوستان گرفت. بعد از کسب موفقیت در این حوزه که سرعت چاپ اطلاعات، دسته بندی، کنترل ورود و خروج و خوانش اطلاعات را ۳۰ برابر کرد، تصمیم گرفتیم تا یک قدم دیگر جلو رفته و همگام با بسترهای بین المللی، امکان خرید اینترنتی بلیت همراه با انتخاب صندلی را برای اولین بار در ایران در پروژه ای بنام بلیط آنلاین (متعلق به موسسه ترانه شرقی) فراهم آوریم. این پروژه در فاز ۲ و ۳ طی ۸ سال با نام ۳۶۷۰ فعالیت خود را گسترش داد که سیمرغ مسئول اجرای پروژه و تیم نرم افزاری و همچنین توسعه آن بود.

با ثبت شرکت تجاری "فجر سیمرغ پارس" در سال ۱۳۸۹ تصمیم گرفتیم تا فعالیت های خود را در حوزه فرهنگی هنری توسعه دهیم. حضور در تهیه و تولید فیلم های سینمایی، مشاوره هنری به موسسات فرهنگی هنری، برنامه ریزی، مدیریت و اجرای مراسم، جذب اسپانسر و ... از جمله فعالیت هایی بود که در کنار اتلیه طراحی و مرکز فروش بلیت انجام می گرفت.

در سال ۱۳۹۰ بعد از تجربه های فراوانی که مدیرعامل سیمرغ همزمان در قامت مدیر اجرایی کنسرت ها و مدیر روابط عمومی در ترانه شرقی کسب نموده بود، تصمیم گرفت تا بخش برگزاری کنسرت های موسیقی را در شرکت فعال نماید. در آغاز با یکی از برجسته ترین هنرمندان موسیقی ایرانی (علیرضا قربانی) ۸ اجرای موفق در ۴ روز را  بنام مجموعه آثار منتخب از این هنرمند در مرکز همایش های برج میلاد و با اسپانسری برند بین المللی Montblanc به روی صحنه بردیم. بعد از آن با گروه دال که در زمینه موسیقی تلفیقی فعالیت میکرد و بتازگی بین مخاطبان شناخته شده بود همکاری نمودیم و اجراهایی از این گروه را در تالار وحدت به روی صحنه بردیم.

در ادامه ده ها سانس کنسرت همراه با ارکستر بزرگ به خوانندگی علیرضا قربانی را به روی صحنه بردیم.

با همکاری شرکت کامیاب تجارت بهاران کنسرت ده سالگی گروه دارکوب را به خوانندگی امید حاجیلی، علیرضا عصار، حامد بهداد و رضا کولغانی به سرپرستی همایون نصیری و با حضور برترین نوازندگان موسیقی در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار نمودیم.

در ادامه با فردین خلعتبری کنسرت شهرزاد را که قرار بود قطعات سریال نمایش خانگی شهرزاد که در ابتدای تولید و اولین قسمت مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته بود و به خوانندگی علیرضا قربانی در حال تولید بود را در ۹ شب و ۱۸ سانس به روی صحنه ببریم. اختلافات فی مابین تهیه کننده سریال با آهنگساز در قسمت سوم منجر به قطع همکاری مجموعه سریال شهرزاد با فردین خلعتبری و علیرضا قربانی شد. بنابراین تنها نام کنسرت شهرزاد و قطعه ابتدایی آن باقی ماند و با اضافه شدن آثار جدید فردین خلعتبری برای علیرضا قربانی این کنسرت در سه شب و هر شب دو سانس با آنسامبل ذاستا به روی صحنه رفت که به لحاظ تکنیکی یکی از بی نظیر ترین اجراهای این سال های موسیقی بود. آنسامبل ۸ نفره ذاستا به گونه ای توسط فردین خلعتبری سازماندهی و نت نویسی شده بود که گویی یک ارکستر ۳۰ نفره می نوازد. بهنام ابوالقاسم نیز بعنوان مایستر نقش بسزایی در این اجراها ایفا کرد.

سپس تصمیم گرفتیم تا پروژه ای بزرگ از تلفیق کنسرت و AV را با همکاری موسسه آهنگ اشتیاق با حضور مهیار علیزاده، رضا موسوی و به خوانندگی علیرضا قربانی تحت نام دخت پری وار که نام آلبوم جدید علیرضا قربانی و مهیار علیزاده بود برگزار نماییم. با حضور یک تیم ۱۰۰ نفره متشکل از نوازندگان، گروه هنری، گروه اجرایی، گروه کارگردانی، گروه تصویر، صدا، نور و ویژوال افکت و ویدئو مپینگ؛ ۲۰ شب و هر شب دو سانس در تالار وحدت با حمایت مالی شهر فرش برای دخت پری وار به جهت شیوه اجرای صحنه ای و افکت های تصویری و نمایشی یکی از متفاوت ترین اجراهای موسسه سیمرغ است.

در این سال ها به جهت تجربه در برنامه ریزی، مدیریت و برگزاری کنسرت، سیمرغ از طرف موسسه توسعه هنرهای معاصر، دفتر موسیقی و ترانه شرقی، مدیریت اجرا و هماهنگی کنسرت های پاپ در ۲۳، ۲۷ و ۳۳ اُمین جشواره موسیقی فجر را بعهده داشته است.

همچنین در همکاری با موسسه ترانه شرقی که برگزار کننده ۷، ۱۰، ۱۱ و ۱۶ اُمین جشنواره تابستانی کیش بود، سیمرغ مدیریت اجرایی و برگزاری کنسرت های موسیقی را از طرف این شرکت در جشنواره برعهده داشته است.

سیمرغ از طرف سازمان منطقه آزاد کیش مسئول برگزاری و مدیریت اجرای کنسرت های موسیقی جشنواره نوروزی کیش در سال ۱۳۹۶ شد و در طول ۲۰ شب برای اولین بار ۴ شب از کنسرت ها در دوسانس در جزیره کیش در تالار شهر برگزار گردید.

سال ۱۳۸۶

در آغاز راه …

– آغز فعالیت فرهنگی هنری با شروع تاسیس مرکز فروش بلیط برنامه های فرهنگی و هنری و  آتلیه طراحی گرافیک

– تبدیل به مرکز فروش VIP در تبلیغات کنسرت ها بخاطر عملکرد، توسعه و نوآوری

سال ۱۳۸۶

سال ۱۳۳۸۷ الی ۱۳۸۸

همکاری با موسسات و هنرمندان

– آغاز همکاری با موسسات و هنرمندان در غالب زمینه های طراحی و اجرای صحنه ای ( نظیر گروه شمس (سهراب و طهمورث پورناظری)، گروه آریان، بنیامین بهادری، گروه داتیس، سهیل تهرانی، احسان حق شناس، ایمان حضرتی، گروه کارو، سیامک خواهانی، علیرضا قربانی و … )

– مدیریت پروژه اولین سایت فروش اینترنتی بلیط کنسرت با امکان انتخاب صندلی در ایران (بلیط آنلاین) که متعلق به موسسه ترانه شرقی است

سال ۱۳۳۸۷ الی ۱۳۸۸

سال ۱۳۸۹

توسعه فعالیت ها

ثبت شرکت تجاری “فجر سیمرغ پارس

حضور در تهیه و تولید فیلم های سینمایی، مشاوره هنری به موسسات فرهنگی هنری، برنامه ریزی، مدیریت و اجرای مراسم، جذب اسپانسر و …

سال ۱۳۸۹

سال ۱۳۹۰ الی ۱۳۹۵

آغاز برگزاری کنسرت ها

– توسعه فعالیت ها با شروع بخش مدیریت، برنامه ریزی و اجرای کنسرت

– همکاری با علیرضا قربانی در قالب کنسرت با همراهی ارکستر بزرگ، برگزاری ده های سانس کنسرت در ایران

– همکاری با گروه دال و برگزاری کنسرت های بزرگ در تهران برای اولین بار

– برگزاری کنسرت ده سالگی گروه دارکوب با همکاری شرکت کامیاب تجارت بهاران

– همکاری با فردین خلعتبری در پروژه کنسرت شهرزاد به خوانندگی علیرضا قربانی

– برگزاری کنسرت با تلفیق اجرای هنری صحنه ای، ویدئو مپینگ، تلفیق هنر نورپردازی در کنسرت دخت پری وار به خوانندگی علیرضا قربانی باهمراهی گروه ۱۰۰ نفره

– برگزاری اولین کنسرت در ماه محرم بمنظور ایفای موسیقی مناسبتی در غالب کنسرت شب دهم به خوانندگی علیرضا قربانی

– مدیریت اجرا و هماهنگی کنسرت های پاپ در ۲۳، ۲۷ و ۳۳ اُمین جشواره موسیقی فجر

– مدیریت اجرایی و برگزاری کنسرت های جنسواره های تابستانی و نوروزی در ۷، ۱۰، ۱۱ و ۱۶ اُمین جشنواره تابستانی کیش 

سال ۱۳۹۰ الی ۱۳۹۵

سال ۱۳۹۶ الی ۱۳۹۸

شروع تهیه و تولید آثار موسیقی

– مسئول برگزاری و مدیریت اجرای کنسرت های موسیقی جشنواره نوروزی کیش در سال ۱۳۹۶ در طی ۲۰ روز با حضور ۱۶ گروه موسیقی و برای اولین بار اجرای دو سانس کنسرت در یک روز در این جشنواره

– مدیر اجرایی گروه ترانه وار به خوانندگی حامد همایون و مدیر برگزاری و اجرایی کنسرت های موسسه ترانه شرقی در ایران و خارج از ایران از سال ۱۳۹۴ الی ۱۳۹۸ مسئول هماهنگی و اجرایی کنسرت ها در بیش از ۳۰ شهر ایران و خارج از ایران در کانادا (تورونتو، مونترال، کلگری، ونکوور)، آلمان (هامبورگ، کلن، فرانکفورت)، هلند (آمستردام)، سوئد (استکهلم)، بلژیک (آنتورپ، بروکسل) و مسئول برنامه ریزی اجرا، تهیه و تولید محتوا هنری و AV در تور امریکا حامد همایون ( لس آنجلس، نیویورک، واشینگتن، سن حوزه، هیوستون، دالاس، شیکاگو)

– تصمیم به سرمایه گذاری در بخش تهیه و تولید آثار موسیقی بعنوان تهیه کننده، مشاور و سرمایه گذار که اولین قطعه از خواننده ای نوپا بنام علیرضا ماهان بنام “خاطره” تهیه و در سال ۱۳۹۸ منتشر گردید

– اخذ مجوز ار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در فیلدهای ۱- تولید و نشر و پخش آثار صوتی تصویری موسیقایی، ۲- ضبط و صدابرداری آثار صوتی (استودیو صحنه)، ۳- انجام فعالیت های مطالعاتی و کارگاهی در زمینه موسیقی،۴ – مطالعات و تولید ساز و تجهیزات جانبی، ۵- طراحی و اجرا و بهره برداری از سالن های کنسرت

سال ۱۳۹۶ الی ۱۳۹۸

از ابتدا تا انتهای ۱۳۹۸

تاکنون با این هنرمندان همکاری داشته ایم

از سال ۱۳۸۳ تاکنون در زمینه های طراحی گرافیک و تولید محتوای هنری، ناظر ضبط و اجرا، مدیر تولید، مشاور، مدیر هماهنگی، مدیر اجرایی، مدیر پروژه های نرم افزاری، مدیر گروه تولید محتوای تصویری، مدیر دپارتمان انفورماتیک و مدیر روابط عمومی با موسسات و شرکت های فعال و پیشرو در این سال ها همراه با هنرمندانی همچون گروه آریان، بنیامین بهادری، علیرضا قربانی، گروه شمس، طهمورث پورناظری، نیلوفر محبی، مهیار علیزاده، فردین خلعتبری، ارکستر موسیقی ملی ایران، فریمن، احسان حق شناس، گروه دارکوب، محسن یگانه، رضا صادقی، اشوان، بابک جهانبخش، حامد همایون، امیر عظیمی، سیروان خسروی، گروه سون، زانیار خسروی، گروه دال، محمد علیزاده  و … همکاری داشته ایم

از ابتدا تا انتهای ۱۳۹۸

۱۴۰۰

ادامه دارد …

در حال برنامه ریزی برای حضور در یک بستر جدید و نوآوری در این صنعت هستیم، با ثبت اطلاعات خود در بخش نوتیفیکیشن سایت از آخرین اخبار ما زودتر از همه مطلع شوید …

۱۴۰۰

سیمرغ و مدیرعامل آن نیز در نقش مدیر اجرایی گروه ترانه وار به خوانندگی حامد همایون و مدیر برگزاری و اجرایی کنسرت های موسسه ترانه شرقی در ایران و خارج از ایران از سال ۱۳۹۴ الی ۱۳۹۸ مسئول هماهنگی و اجرایی کنسرت ها در بیش از ۳۰ شهر ایران و خارج از ایران در کانادا (تورونتو، مونترال، کلگری، ونکوور)، آلمان (هامبورگ، کلن، فرانکفورت)، هلند (آمستردام)، سوئد (استکهلم)، بلژیک (آنتورپ، بروکسل) و مسئول برنامه ریزی اجرا، تهیه و تولید محتوا هنری و AV در تور امریکا حامد همایون ( لس آنجلس، نیویورک، واشینگتن، سن حوزه، هیوستون، دالاس، شیکاگو) بوده است.

پس از تجربه های متعدد در حضور برای تهیه و تولید آثار موسیقی هنرمندان مختلف در طی ۱۰ سال فعالیت، اواخر سال ۱۳۹۸ وارد تهیه و تولید موسیقی شدیم. اثر "خاطره" از علیرضا ماهان اولین اثر منتشر شده از موسسه سیمرغ می باشد. این شرکت پروسه ثبت موسسه برای انجام فعالیت فوق را در سال ۱۳۹۸ آغاز نمود و طی موافقت های اولیه، نهایتا در سال ۱۳۹۹ با نام آوای سیمرغ پارس و به اختصار "سیمرغ" به شماره ثبت ۵۱۰۲۶ با حضور مجید روغنی بعنوان مدیر موسس و سمیرا خلج بعنوان عضو موسس بصورت رسمی مجوز تهیه، تولید و نشر آثار موسیقی را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با موضوعات ۱- تولید و نشر و پخش آثار صوتی تصویری موسیقایی، ۲- ضبط و صدابرداری آثار صوتی (استودیو صحنه)، ۳- انجام فعالیت های مطالعاتی و کارگاهی در زمینه موسیقی،۴ - مطالعات و تولید ساز و تجهیزات جانبی، ۵- طراحی و اجرا و بهره برداری از سالن های کنسرت اخذ نموده است.

موسسان سیمرغ بخاطر تخصص های خود از سال ۱۳۸۳ تاکنون در زمینه های طراحی گرافیک و تولید محتوای هنری، ناظر ضبط و اجرا، مدیر تولید، مشاور، مدیر هماهنگی، مدیر اجرایی، مدیر پروژه های نرم افزاری، مدیر گروه تولید محتوای تصویری، مدیر دپارتمان انفورماتیک و مدیر روابط عمومی با موسسات و شرکت های فعال و پیشرو در این سال ها همراه با هنرمندانی همچون گروه آریان، بنیامین بهادری، علیرضا قربانی، گروه شمس، طهمورث پورناظری، نیلوفر محبی، مهیار علیزاده، فردین خلعتبری، ارکستر موسیقی ملی ایران، فریمن، احسان حق شناس، گروه دارکوب، محسن یگانه، رضا صادقی، اشوان، بابک جهانبخش، حامد همایون، امیر عظیمی، سیروان خسروی، گروه سون، زانیار خسروی، گروه دال، محمد علیزاده و ... همکاری داشته است.

مهارت ها و توانایی ها

میزان عملکرد و توانایی در مهارت های ذکر شده بر اساس تجارب ۱۲ ساله در عرصه فرهنگ و هنر
موسیقی
توانایی در انجام

امور مرتبط با تهیه و تولید، نشر و پخش آثار موسیقی

کنسرت
مهارت در اجرا

برنامه ریزی، مدیرت و اجرای کنسرت، رویدادهای بین المللی، جشنواره هنری

AV
مهارت در پیاده سازی

تولید محتوای اودیوویژال و سینکورایز و تامین و پیاده سازی ادوات

طراحی گرافیک
مهارت و توانایی اجرا

کلیه امور مرتبط با طراحی گرافیک، تصویر سازی دو بعدی و سه بعدی، چاپ و بسته بندی، تصاویر متحرک

ویدئو کلیپ
مهارت و توانایی تولید

ساخت تیزر، ویدئو کلیپ، داستان سازی، سه بعدی و واقعی، تامین تجهیزات، کارگردانی

جذب اسپانسر
توانایی در جذب

مشاوره، قرارداد و جذب حامی مالی در پروژه های اجرایی

بازاریابی و مشاوره
مهارت در انجام

بازاریابی، مدیریت برند، مشاره هنری، مشاوره حقوقی در کلیه امور فرهنگی هنری

آشنایی با مدیرعامل

023

مجید روغنی

موسس و مدیرعامل

مجید روغنی متولد ۱۸ شهریور ۱۳۶۵ در تهران می باشد. علاقه مندی او نسبت به حضور و فعالیت در رشته های هنری باعث شد تا پس از اتمام دوران پیش دانشگاهی، رشته های طراحی گرافیک و معماری را برای تحصیل انتخاب کند. در کنار تحصیل بصورت همزمان در یک شرکت فرهنگی هنری مشغول به کار شد و همزمان با تحصیل بعنوان طراح گرافیک فعالیت می نمود. با علاقه مندی به تلفیق هنر و مهندسی، به سمت معماری گرایش پیدا کرد و تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته تکنولوژی و طراحی معماری به اتمام رساند. در حین تحصیل، او بعنوان دبیر انجمن علمی دانشگاه محل تحصیل خود برگزیده شد و در چندین پروژه بعنوان طراح و مشاور حضور یافت. در حال حاضر دانشجوی رشته دکترای مدیریت است.
از سال ۱۳۸۳ الی ۱۳۹۸ در شرکت ترانه شرقی بعنوان مدیر اجرایی، مدیر هماهنگی، مدیر انفورماتیک، طراح گرافیک، مدیر روابط عمومی و در ادامه پس از کسب تجربه در کنار مدیرعامل این شرکت بعنوان قائم مقام مدیرعامل و مدیر امور هنری هنرمندان تحت پوشش این شرکت همچون گروه آریان، بنیامین بهادری، حامد همایون، امیر عظیمی و ... فعالیت داشته است. تا آبان سال ۱۳۹۸ در سمت مدیر اجرایی در بیش از ۵۰ آلبوم موسیقی حضور داشته و بیش از ۳۰۰۰ کنسرت را در داخل و خارج از ایران را در این شرکت مدیریت و اجرا نموده است.
با توجه به علاقه، تحصیلات و تجربه های بدست آمده، در کنار فعالیت اصلی خود، همزمان به راه اندازی دو موسسه در زمینه موسیقی، طراحی گرافیک و معماری تحت مدیریت خود اقدام نمود. در سال ۱۳۸۶ موسسه فرهنگی هنری سیمرغ که ابتدا بعنوان مرکز فروش بلیط برنامه های هنری آغاز به کار نمود و سپس در زمینه تهیه و تولید آثار موسیقی و برگزاری کنسرت فعالیت خود را ادامه داده است و در سال ۱۳۹۴ آتلیه طراحی دات لاین که در زمینه معماری و گرافیک فعالیت دارد را تاسیس نمود.
همچنین از سال ۱۳۹۳ تاکنون در شرکت الماس بین الملل ایرانیان ( نماینده رسمی برندهای  Montblanc, Louis Moinet ،Parmigiani ،Visconti ،S.T.Dupond ،Romain Jerome ،Arnold & Son ،Corum ،Carl F.Bucherer ،Roger Dubuis ،Jager leCoultre ،A.Lange & Sohne ، درایران ) بعنوان عضو هیئت مدیره و مدیر دپارتمان طراحی و معماری فعالیت دارد که تا به امروز بیش از ده ها فروشگاه نمایندگی فروش محصولات این برندها را در ایران افتتاح نموده است.

چه کمکی به شما میکنیم؟

مهمترین فعالیت های ما

ما در چهار سرفصل کلی فعالیت های خود را دسته بندی کردیم. موسیقی، هنری، کنسرت و بخش مدیریتی.

ما اعتقاد داریم موسیقی یک صنعت است و هر بخش از آن شامل فعالیت های درختی و متعدد می باشد.

مهمترین اموری که در طی این ۱۱ سال فعالیت در آن تجربه کسب کردیم را برای کمک به شما معرفی کرده ایم.

موسیقی

تهیه، تولید، نشر و پخش

آثار صوتی و تصویری موسیقیایی

استعدادیابی و سرمایه گذاری

ضبط استودیو و صحنه

فعالیتهای مطالعاتی و کارگاهی

تولید ساز و تجهیزات جانبی

مشاوره هنری

هنری

برگزاری جشنواره ها

مشاوره امور هنری

طراحی گرافیک

چاپ و بسته بندی

تهیه و تولید ویدئوکلیپ

طراحی وب سایت

طراحی و اجرای استودیو

کنسرت

برنامه ریزی، مدیریت و اجرا

سامانه فروش اینترنتی بلیط

خدمات صدابرداری و نورپردازی

تامین تجهیزات تصویر

خدمات طراحی بصری

سرویس اجرا و پشتیبانی

طراحی و اجرای سالن کنسرت

مدیریت

مدیریت اجرا و برگزاری

مشاوره حقوقی

کپی رایت آثار

جذب حامی مالی

مدیریت گروه هنری

کارشناسی آثار توسط هنرمندان

مدیریت قراردادهای هنری