آلبوم کلاغ سفید

گروه دال

Kalaghe-Sefid-00
گروه دال
۰۱ کلاغ سفید
گروه دال۰۱ کلاغ سفید
۰۲ زمستان
۰۲ زمستان
گروه دال
۰۳ فصل آخر
گروه دال۰۳ فصل آخر
گروه دال
۰۴ سرزمین ما
گروه دال۰۴ سرزمین ما
گروه دال
۰۵ روزهای آخر اسفند
گروه دال۰۵ روزهای آخر اسفند
گروه دال
۰۶ آبی بیکران
گروه دال۰۶ آبی بیکران
۰۷ نیمه خاموش
۰۷ نیمه خاموش
گروه دال
۰۸ شبیه یک رویا
گروه دال۰۸ شبیه یک رویا
گروه دال
۰۹ آلبوم
گروه دال۰۹ آلبوم

کلاغ سفید

ناشر: آهنگ اشتیاق

آلبوم کلاغ سفید، اثر جدید گروه دال است. این آلبوم نیز در امتداد اثر قبلی دال، گذر اردیبهشت، در سبک تلفیقی قرار دارد. کلاغ سفید شامل هشت قطعه با نام‌های، کلاغ سفید، زمستان، فصل آخر، سرزمین ما، روزهای آخر اسفند، آبی بیکران، نیمه خاموش و شبیه یک رویا است. آهنگسازی قطعات توسط شایان شکرآبی انجام شده و ترانه سرا غزل مهدوی است. امین هدایت، میلاد سعدی و یزدان بهمنی نیز سایز همراهان گروه دال هستند. میلاد درخشانی نیز در قطعه نیمه خاموش با گروه همکاری کرده و در نقش خواننده و نوازنده عود ظاهر شده است.

+ اطلاعات بیشتر

اثری از: گروه دال
آهنگساز: شایان شکرآبی
نوازندگان: شایان شکرآبی، علی جعفری پویان، میلاد عالمی، مهرداد عالمی، میلاد سعدی، یزدان بهمنی، فرشاد رضایی، رضا فرهادی، آرش آذر، میلاد درخشانی، پدرام فریوسفی، نیلوفر محبی، پریسا پیرزاده، آتنا اشتیاقی و فرشید پاتینیان
ترانه سرا: غزل مهدوی
خوانندگان: امین هدایتی، شایان شکرآبی و میلاد درخشانی
میکس و مسترینگ: رضا فرهادی و حامی حقیقی

مجوز ارشاد: ۹۶-۶۷۷
کد کتابخانه ملی: ۱۹۸۱۴و
سبک: تلفیقی-پاپ
اسفتد ۱۳۹۶

یادداشت آلبوم

گروه «دال» که نامش را از اول واژۀ دوستی گرفته، در اسفند ۱۳۹۲ با انتشار تک آهنگ "آوازم را می رقصیدی" شکل گرفت. دال در سال ٩٣ چند تک آهنگ دیگر در فضاى مجازى منتشر کرد که به واسطه ى آنها جایش را در بین مخاطب هاى موسیقى تلفیقى امروز پیدا کرد. و در همان سال قطعه ى "طعم شیرین خیال" را براى تیتراژ فیلمى با همین نام از "کمال تبریزى" ساخت. اولین موسیقی گروه دال با نام "گذر اردیبهشت" در بهار ٩۵ منتشر و جزو پر فروش ترین موسیقی هاى سال شد. این موسیقی در سى و دومین جشنواره موسیقى فجر برنده لوح تقدیر بهترین موسیقی تلفیقی سال و همچنین کاندید جایزه "باربد" در بخش آهنگسازى شد. اعضاى این گروه را امین هدایتی(خواننده)، شایان شکرآبی(آهنگساز و پیانو)، غزل مهدوى (شاعر و ترانه سرا) و یزدان بهمنی ( سازهای هندپن و کوبه ای) و میلاد سعدی (سازهای کوبه‌ای) تشکیل مى دهند. هم چنین فرشاد رضایى (گیتار باس) و آرش آذر (دودوک) نیز دال را همراهى مى کنند.